T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / BORNOVA - Şehit Teğmen Murat Aslantürk İlkokulu

Haberler

May

3-K sınıfı öğrencilerimiz, yıl boyunca yapmış oldukları çalışmalardan bir sergi oluşturmuştur. Sınıf öğretmeni Gamze ÖZKAYKI ve öğrencilerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

May

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenimizi okulumuz bahçesinde coşkuyla gerçekleştirdik. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını minnetle anıyoruz. Ayrıca  "Geleneksel Bahar Şenlikleri" kapsamındaki sportif ve zeka oyunları yarışmalarında dereceye giren öğrencilere törende ödülleri verildi. Öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Programda emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Nis

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 103. yılı okulumuz bahçesinde yapılan törende coşkuyla kutlandı. Ayrıca 23 Nisan etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Törende emeği geçen öğretmenlere ve öğrencilere, izlemeye gelen velilerimize teşekkür ederiz.

Nis

"Doğal ve Yapay Çevre" konusu kapsamında 3/K ve 3/L sınıfı öğrencilerimiz grup çalışması ile yaptıkları üç boyutlu yapay çevre çalışmalarını sergilediler.

Nis

Kütüphane Haftası Mart ayının son pazartesi ile başlayan hafta kutlanır. Bu bağlamda okul bahçemizde bir tören gerçekleştirdik. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Sonrasında, okulumuz kütüphanesinden en çok kitap alan öğrencilere ödüller verildi.

Nis

27 Mart Dünya Tiyatro Günü olarak kutlanmaktadır. Biz de öğrencilerimizi Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezinde gerçekleştirilen "Alice Harikalar Diyarında" adlı müzikal tiyatro gösterisine götürdük.

Mrt

Çanakkale Zaferimizin 108. yılı okul bahçesinde yapılan törenle kutlandı. Başta Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyoruz.

Mrt

2/A, 2/B, 2/N ve 2/O sınıflarımız Bornova Belediyesinin de desteğiyle ata tohumu ekimi gerçekleştirmiştir. Saksılara ekilen tohumlar fidan haline geldiğinde okulumuz bahçesinde hazırlanan bölümlere öğrencilerimizle birlikte ekilecektir.

Mrt

İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 102. yılı kutlandı ve milli şair Mehmet Akif ERSOY anıldı.

Mrt

Her yıl Mart ayının ilk haftası 1-7 Mart arası Yeşilay Haftası olarak kutlanmaktadır. 1 hafta boyunca düzenlenen etkinliklerle içki ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan kurtulmak için zararları anlatılarak toplumda bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır. Biz de okulumuzda yeşilay haftasını kutladık ve bir program gerçekleştirdik.

Şbt

Okulumuz öğrencilerinin başlatmış olduğu "Mavi Kapak Kampanyası" sayesinde ikinci tekerlekli sandalye alınarak deprem bölgesinde ihtiyaç sahibi olan kişiye ulaştırılmıştır. Dedetorun Mavikapak olarak öğrencilerimize bir de teşekkür videosu gönderilmiştir. Bu süreçte ücretsiz kargo desteği sağlayan Atakan Bey'e de teşekkür ederiz. Öğretmenimiz Fatma ERKÖK, Atakan Bey'in de katkısı ile öğrencilerimizi geziyle ödüllendirmiştir. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi bu duyarlı çalışmalarından ötürü tebrik ederiz.

Ock

Okulumuz 4-H sınıfının Sosyal Bilgiler dersindeki "Farkındayım, Farklılıklara Saygılıyım" konusu işlendiği sırada "Mavi Kapak Kampanyası" fikri ortaya çıkmıştır. Öğrencilerimiz 21500 adet kapak toplayarak bu konuda proje yürüten kişilere ulaştırmıştır. Böylece okulumuz adına gönderilen kapaklarla bir engelli kızımıza tekerlikli sandalye alınarak teslim edilmiştir. Bu güzel kampanya projesini organize eden ve emek veren öğretmenlerimiz Fatma ERKÖK, Havva AYDIN, Hale BOZDAĞ, Nihal SEVİL ve Gamze ÖZYAKI'ya, öğrencilerimize ve aracılık eden diğer kişilere teşekkür ederiz.

Ock

3-C ve 3-K sınıfı öğrencilerimiz Çiğli Astronomi Havacılık ve Uzay Kampüsü'ne gezi gerçekleştirmiştir.

Ock

2-H sınıfı öğrencilerimiz, öğretmenleri Ülker GÜLÜMSER koordinatörlüğünde öğrenci ve velilere tiyatro gösterileri yapmıştır. Öğretmenimize, öğrencilere ve emeği geçen velilerimize teşekkür ederiz.

Ock

Anasınıfı öğrencilerimiz sinema gezisine götürülmüştür.