T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / BORNOVA - Şehit Teğmen Murat Aslantürk İlkokulu

Etiket Sonuçları: mevlana mahallesi

Haz

 

2023-2024 Eğitim Öğretim yılı seminer dönemi Kurul Toplantısı yapılmıştır. Okul müdürümüz Münevver AKÇAY tarafından emekli olacak öğretmenlerimiz Ece DEVELİ ve Zeynep ÖZKAYNAK ÖRTER'e çiçekleri takdim edilmiştir. Öğretmenlerimize bugüne kadar vermiş oldukları emekler, yaptıkları güzel çalışmalar için teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatlarında mutluluklar diliyoruz.

 

 

Haz

Her eğitim-öğretim yılı sonunda düzenlenen Geleneksel Sınıflar Arası Bilgi Yarışması'nı gerçekleştirdik. Öncelikle, sınıflarını temsilen bu heyecanlı ve eğlenci yarışmaya katılma başarı gösteren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

 

Bilgi yarışması sonuçları:

BİRİNCİ: 4-G SINIFI

İKİNCİ: 4-F SINIFI

ÜÇÜNCÜ: 4-L SINIFI olmuştur.

Öğrencilerimizi ve öğretmenlerini tebrik ediyoruz. Dereceye giren öğrencilere karne töreninde madalya ve başarı belgesi verilecektir.

May

Baharın gelmesiyle birlikte artan gezilerimizde bu ay doğal yaşam alanlarına, İzmirin tarihi yerleri ve müzelerine geziler düzenledik. Bu güzel organizasyonları düzenleyen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

May

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 104. yılı okulumuz bahçesinde yapılan törende coşkuyla kutlandı.  Törende emeği geçen öğretmenlere ve öğrencilere, izlemeye gelen velilerimize teşekkür ederiz.

 

 

Mrt

Her yıl 27 Mart "Dünya Tiyatro Günü" olarak kutlanmaktadır. Bu vesileyle 3.sınıflar olarak Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi'nde gerçekleştirilen "Küçük Prens" adlı tiyatro gösterine gittik. Gezide emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Mrt

Çanakkale Zaferimizin 109. yılı okul bahçesinde yapılan törenle kutlandı. Başta Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyoruz. Törende emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Mrt

Yeşilay Derneğinin kuruluş tarihini içine alan 1 - 7 Mart arası ülkemizde Yeşilay Haftası olarak kutlanır. Yeşilay Haftasında alkollü içkilerin ve uyuşturucunun toplumumuza, aile yapımıza ve bireylere verdiği zararlar anlatılır. Biz de okul bahçemizde bir programla sağlıklı yaşamın önemini hatırlattık.Okul panosu hazırlandı, sınıflarda çeşitli etkinliklerle haftanın amacına yönelik çalışmalar, bilgilendirmeler yapıldı.

Mrt

Deprem-tahliye tatbikatı gerçekleştirdik. Öğrenciler ilk siren sesini duyduktan sonra sınıflarında çök-kapan-tutun hareketiyle depremin bitmesini (siren) bekledir. Daha sonra öğretmenlerin rehberliğinde hızla okulu boşaltarak bahçede belirlenen toplanma alanına intikal ettiler. Bu süreçte süre tutuldu ve tahliyeyi hızlı bir şekilde gerçekleştirdiğimizi tespit ettik.

Ock

Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında sınıflarımızda belirlenen eserlerle okuma ve yazma çalışmaları yapıldı, yeni kelimeler öğrenildi, bu kelimelerle resimler hazırlandı ve panolar oluşturuldu.

Ock

Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında düzenlenen etkinlikte yazar İzzet GÜLDOĞAN  anasınıfı öğrencilerimizle buluşmuştur. Etkinlikte Etkileşimli Okuma, Parmak Oyunu, Soru-cevap ve kitap imzalama gerçekleştirilmiştir. Yazarımıza katılımından dolayı teşekkür ederiz. Ayrıca etkinliği planlayan anasınıfı öğretmenimiz Yeliz ÇALIŞKAN başta olmak üzere öğretmenlerimize ve okul idaremize teşekkür ederiz.

Ock

15 Temmuz temalı okul gazetemiz yayınlanmıştır. Okumak içi tıklayınız.

Ara

Her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan bu haftada tutum, yatırım ve Türk malları hakkında bilgi verilir. Şiirler okunur, konuşmalar yapılır, skeçler ve oyunlar oynanır.

 

Bu kapsamda okulumuzda da çeşitli etkinliklerle yerli malı haftası kutlanmıştır.

Kas

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ü vefatının 85. yılında saygı, sevgi ve özlemle andık. Anma törenini hazırlayan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."

(Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK)

 

 

 

Kas

Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla kutladık. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını da minnetle andık. Törende emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

"Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz."

M. Kemal ATATÜRK

Kas

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını coşkuyla ve sevinçle kutlamak adına okulumuzun her yerini süsledik. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize bu güzel çalışmalar için teşkkür ederiz.

 

Ekm

4 Ekim "Dünya Hayvanlar Günü" olarak kutlanmaktadır. Öğrencilerimize hayvan sevgisini aşılamak amacıyla onları bir araya getirdik. Kedi maması ile okulumuz çevresindeki kedileri besledik.

 

Eyl

Okulların açılmasıyla birlikte okullarına kavuşan öğrencilerimizle, 4. sınıfların düzenlemiş olduğu törende İlköğretim Haftasını coşkuyla kutladık.

Haz

Her eğitim-öğretim yılı sonunda 4.sınıflarımıza yönelik hazırladığımız bilgi yarışmamızı tamamladık. Yarışma sonucuna göre 4-E sınıfı birinci, 4-K sınıfı ikinci ve 4-B sınıfı üçüncü olmuştur. Öğrencilerimize karne töreninde madalya ödülü verilecektir.

Öğrencilerimizi ve sınıf öğretmenlerini tebrik ediyoruz. Yarışmanın hazırlanmasında ve sunumunda görev alan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Haz

4. Sınıflarımız velilerimizin de katılımıyla sene sonu pikniği yapmıştır.

Haz

1-K sınıfı okuma bayramı töreni düzenlemiştir. Müsamerede şiirler, tiyatro gösterileri ve şarkılar yer almıştır. Sınıf öğretmeni Kadriye ALDEMİR ve öğrencilerini tebrik eder, katılım sağlayan velilerimize de teşekkür ederiz.

Haz

Deprem bölgesinde bulunan kardeş okullarımız Hacıahmetli Muazzez - İsmail Çam Ortaokulu ve Hancağız 23 Temmuz İlkokulu'na oyuncak gönderdik. Öğrencilerimiz destek mesajı içeren mektuplarını da paketlere eklediler.

Haz

1-B sınıfı okuma bayramı töreni düzenlemiştir. Müsamerede şiirler, tiyatro gösterileri ve şarkılar yer almıştır. Sınıf öğretmeni Hülya BİLEN ve öğrencilerini tebrik eder, katılım sağlayan velilerimize de teşekkür ederiz.

Haz

2-E sınıfı öğrencileri sene sonu gösterisi düzenlemiştir. Gösteride skeçler ve şarkılar yer almıştır. Sınıf öğretmeni Ayten ER ve öğrencilerini tebrik eder, izlemeye gelen velilerimize de teşekkür ederiz.

Nis

"Doğal ve Yapay Çevre" konusu kapsamında 3/K ve 3/L sınıfı öğrencilerimiz grup çalışması ile yaptıkları üç boyutlu yapay çevre çalışmalarını sergilediler.

Nis

Öğrencilerimizin okuma alışkanlıklarına bir nebze daha katkımız olsun diye hem A/blok hem B/blok katına "Al götür, oku geri getir" köşesi hazırladık. Eski sıralarımızı geri dönüşümle raf haline getirdik, boyadık ve kitaplarımızı özenle yerleştirdik.

Nis

Kütüphane Haftası Mart ayının son pazartesi ile başlayan hafta kutlanır. Bu bağlamda okul bahçemizde bir tören gerçekleştirdik. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Sonrasında, okulumuz kütüphanesinden en çok kitap alan öğrencilere ödüller verildi.

Mrt

Öğrencilerin yeteneklerini erken yaşta keşfetmek çok önemlidir. Öğrencilerimizin müzikle uygulamalı şekilde tanışması amacıyla çeşitli müzik aletleri satın alınarak bir müzik köşesi oluşturulmuştur. Öğretmen ve öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Mrt

Çanakkale Zaferimizin 108. yılı okul bahçesinde yapılan törenle kutlandı. Başta Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyoruz.

Mrt

2/A, 2/B, 2/N ve 2/O sınıflarımız Bornova Belediyesinin de desteğiyle ata tohumu ekimi gerçekleştirmiştir. Saksılara ekilen tohumlar fidan haline geldiğinde okulumuz bahçesinde hazırlanan bölümlere öğrencilerimizle birlikte ekilecektir.

Kas

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 84. yıl dönümü dolayısıyla okulumuz bahçesinde anma töreni düzenlenmiştir.

Kas

Atatürk'ü Anma Haftası nedeniyle 4-G ve 4-A sınıfı, Ata'sının en sevdiği çiçek olan kasımpatıları ekerek sundu.

Haz

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı bilgi yarışmamızı gerçekleştirdik. 4. sınıf öğrencilerinin katıldığı yarışmada 4/H sınıfı birinci, 4/B sınıfı ikinci, 4/D ve 4/E sınıfları üçüncü olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder, yarışmada emeği geçen öğretmenlerimize de teşekkür ederiz.