T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / BORNOVA - Şehit Teğmen Murat Aslantürk İlkokulu

Etiket Sonuçları: bornova

Haz

 

2023-2024 Eğitim Öğretim yılı seminer dönemi Kurul Toplantısı yapılmıştır. Okul müdürümüz Münevver AKÇAY tarafından emekli olacak öğretmenlerimiz Ece DEVELİ ve Zeynep ÖZKAYNAK ÖRTER'e çiçekleri takdim edilmiştir. Öğretmenlerimize bugüne kadar vermiş oldukları emekler, yaptıkları güzel çalışmalar için teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatlarında mutluluklar diliyoruz.

 

 

Haz

Her eğitim-öğretim yılı sonunda düzenlenen Geleneksel Sınıflar Arası Bilgi Yarışması'nı gerçekleştirdik. Öncelikle, sınıflarını temsilen bu heyecanlı ve eğlenci yarışmaya katılma başarı gösteren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

 

Bilgi yarışması sonuçları:

BİRİNCİ: 4-G SINIFI

İKİNCİ: 4-F SINIFI

ÜÇÜNCÜ: 4-L SINIFI olmuştur.

Öğrencilerimizi ve öğretmenlerini tebrik ediyoruz. Dereceye giren öğrencilere karne töreninde madalya ve başarı belgesi verilecektir.

Haz

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenimizi okulumuz bahçesinde coşkuyla gerçekleştirdik. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını minnetle anıyoruz. Programda emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

May

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 104. yılı okulumuz bahçesinde yapılan törende coşkuyla kutlandı.  Törende emeği geçen öğretmenlere ve öğrencilere, izlemeye gelen velilerimize teşekkür ederiz.

 

 

Mrt

Her yıl 27 Mart "Dünya Tiyatro Günü" olarak kutlanmaktadır. Bu vesileyle 3.sınıflar olarak Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi'nde gerçekleştirilen "Küçük Prens" adlı tiyatro gösterine gittik. Gezide emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Mrt

Çanakkale Zaferimizin 109. yılı okul bahçesinde yapılan törenle kutlandı. Başta Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyoruz. Törende emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Mrt

 

İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 103. yılı kutlandı ve milli şair Mehmet Akif ERSOY anıldı.

Mrt

Yeşilay Derneğinin kuruluş tarihini içine alan 1 - 7 Mart arası ülkemizde Yeşilay Haftası olarak kutlanır. Yeşilay Haftasında alkollü içkilerin ve uyuşturucunun toplumumuza, aile yapımıza ve bireylere verdiği zararlar anlatılır. Biz de okul bahçemizde bir programla sağlıklı yaşamın önemini hatırlattık.Okul panosu hazırlandı, sınıflarda çeşitli etkinliklerle haftanın amacına yönelik çalışmalar, bilgilendirmeler yapıldı.

Mrt

Deprem-tahliye tatbikatı gerçekleştirdik. Öğrenciler ilk siren sesini duyduktan sonra sınıflarında çök-kapan-tutun hareketiyle depremin bitmesini (siren) bekledir. Daha sonra öğretmenlerin rehberliğinde hızla okulu boşaltarak bahçede belirlenen toplanma alanına intikal ettiler. Bu süreçte süre tutuldu ve tahliyeyi hızlı bir şekilde gerçekleştirdiğimizi tespit ettik.

Ock

Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında sınıflarımızda belirlenen eserlerle okuma ve yazma çalışmaları yapıldı, yeni kelimeler öğrenildi, bu kelimelerle resimler hazırlandı ve panolar oluşturuldu.

Ock

Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında düzenlenen etkinlikte yazar İzzet GÜLDOĞAN  anasınıfı öğrencilerimizle buluşmuştur. Etkinlikte Etkileşimli Okuma, Parmak Oyunu, Soru-cevap ve kitap imzalama gerçekleştirilmiştir. Yazarımıza katılımından dolayı teşekkür ederiz. Ayrıca etkinliği planlayan anasınıfı öğretmenimiz Yeliz ÇALIŞKAN başta olmak üzere öğretmenlerimize ve okul idaremize teşekkür ederiz.

Ock

15 Temmuz temalı okul gazetemiz yayınlanmıştır. Okumak içi tıklayınız.

Ara

Her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan bu haftada tutum, yatırım ve Türk malları hakkında bilgi verilir. Şiirler okunur, konuşmalar yapılır, skeçler ve oyunlar oynanır.

 

Bu kapsamda okulumuzda da çeşitli etkinliklerle yerli malı haftası kutlanmıştır.

Ara

24 Kasım Öğretmenler Günü okul bahçesinde yapılan törenle kutlanmıştır. Töreni hazırlayan öğretmen ve öğrencilerimize, katılım sağlayıp yardımcı olan velilerimize teşekkür ederiz.

 

“Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır…"

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kas

Lösemili Çocuklar Haftası (2-8 Kasım 2023)

Öğretmenlerimiz hastalık ve tedavisi konusunda öğrencilere bilgilendirmeler yaptı. Öğretmen ve öğrencilerimiz panolar hazırladı ve turuncu kurdele takarak, kıyafetler giyerek bu hastalık konusuna dikkat çektiler. Çalışma yapan arkadaşlara teşekkür ederiz.

 

Hastalık hakkında sağlık bakanlığının bilgilendirme  yazısı için tıklayınız

 

Kas

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ü vefatının 85. yılında saygı, sevgi ve özlemle andık. Anma törenini hazırlayan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."

(Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK)

 

 

 

Kas

Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla kutladık. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını da minnetle andık. Törende emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

"Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz."

M. Kemal ATATÜRK

Kas

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını coşkuyla ve sevinçle kutlamak adına okulumuzun her yerini süsledik. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize bu güzel çalışmalar için teşkkür ederiz.

 

Ekm

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Öz Bakış" adlı özel eğitim ve rehberlik konulu derginin "Deprem Özel" baskısı yayınlanmıştır. Aşağıdaki bağlantıdan dergiye ulaşabilirsiniz.

Ekm

4 Ekim "Dünya Hayvanlar Günü" olarak kutlanmaktadır. Öğrencilerimize hayvan sevgisini aşılamak amacıyla onları bir araya getirdik. Kedi maması ile okulumuz çevresindeki kedileri besledik.

 

Eyl

Okulların açılmasıyla birlikte okullarına kavuşan öğrencilerimizle, 4. sınıfların düzenlemiş olduğu törende İlköğretim Haftasını coşkuyla kutladık.

Haz

Her eğitim-öğretim yılı sonunda 4.sınıflarımıza yönelik hazırladığımız bilgi yarışmamızı tamamladık. Yarışma sonucuna göre 4-E sınıfı birinci, 4-K sınıfı ikinci ve 4-B sınıfı üçüncü olmuştur. Öğrencilerimize karne töreninde madalya ödülü verilecektir.

Öğrencilerimizi ve sınıf öğretmenlerini tebrik ediyoruz. Yarışmanın hazırlanmasında ve sunumunda görev alan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Haz

4. Sınıflarımız velilerimizin de katılımıyla sene sonu pikniği yapmıştır.

Haz

İl Göç İdaresi organizasyonu ile 3. ve 4.sınıf velilerine "Akran Zorbalığı" konusunda eğitim verilmiştir. Daha sonrasında öğrencilerimize, oluşturdukları koro ile konser vermişlerdir. Kendilerine teşekkür ederiz.

Haz

1-K sınıfı okuma bayramı töreni düzenlemiştir. Müsamerede şiirler, tiyatro gösterileri ve şarkılar yer almıştır. Sınıf öğretmeni Kadriye ALDEMİR ve öğrencilerini tebrik eder, katılım sağlayan velilerimize de teşekkür ederiz.

Haz

Deprem bölgesinde bulunan kardeş okullarımız Hacıahmetli Muazzez - İsmail Çam Ortaokulu ve Hancağız 23 Temmuz İlkokulu'na oyuncak gönderdik. Öğrencilerimiz destek mesajı içeren mektuplarını da paketlere eklediler.

Haz

1-B sınıfı okuma bayramı töreni düzenlemiştir. Müsamerede şiirler, tiyatro gösterileri ve şarkılar yer almıştır. Sınıf öğretmeni Hülya BİLEN ve öğrencilerini tebrik eder, katılım sağlayan velilerimize de teşekkür ederiz.

Haz

2-E sınıfı öğrencileri sene sonu gösterisi düzenlemiştir. Gösteride skeçler ve şarkılar yer almıştır. Sınıf öğretmeni Ayten ER ve öğrencilerini tebrik eder, izlemeye gelen velilerimize de teşekkür ederiz.

May

Okulumuzda her yıl geleneksel olarak düzenlenen "Bahar Şenlikleri" etkinliğimizi gerçekleştirdik. Sportif faaliyet olarak 1. sınıflar Bayrak Yarışı, 2.sınıflar Çemberle İşbirliği, 3. ve 4. sınıflar Yakan Top ve Futbol turnuvalarına katıldılar. Ayrıca okul geneli zeka oyunları turnuvaları düzenlendi. Satranç, Mangala, Reversi, 9 Taş ve Q-bitz alanlarında okul geneli tüm öğrencilerimizin katılımına açık turnuvalar düzenlendi. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize madalya ödülleri 19 Mayıs törenimizde verildi. Şenlikleri organize eden idarecilerimize, destekleyen hakemlikler yapan öğretmenlerimize ve tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.

May

3-K sınıfı öğrencilerimiz, yıl boyunca yapmış oldukları çalışmalardan bir sergi oluşturmuştur. Sınıf öğretmeni Gamze ÖZKAYKI ve öğrencilerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

May

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenimizi okulumuz bahçesinde coşkuyla gerçekleştirdik. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını minnetle anıyoruz. Ayrıca  "Geleneksel Bahar Şenlikleri" kapsamındaki sportif ve zeka oyunları yarışmalarında dereceye giren öğrencilere törende ödülleri verildi. Öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Programda emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Nis

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 103. yılı okulumuz bahçesinde yapılan törende coşkuyla kutlandı. Ayrıca 23 Nisan etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Törende emeği geçen öğretmenlere ve öğrencilere, izlemeye gelen velilerimize teşekkür ederiz.

Nis

"Doğal ve Yapay Çevre" konusu kapsamında 3/K ve 3/L sınıfı öğrencilerimiz grup çalışması ile yaptıkları üç boyutlu yapay çevre çalışmalarını sergilediler.

Nis

Öğrencilerimizin okuma alışkanlıklarına bir nebze daha katkımız olsun diye hem A/blok hem B/blok katına "Al götür, oku geri getir" köşesi hazırladık. Eski sıralarımızı geri dönüşümle raf haline getirdik, boyadık ve kitaplarımızı özenle yerleştirdik.

Nis

Kütüphane Haftası Mart ayının son pazartesi ile başlayan hafta kutlanır. Bu bağlamda okul bahçemizde bir tören gerçekleştirdik. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Sonrasında, okulumuz kütüphanesinden en çok kitap alan öğrencilere ödüller verildi.

Nis

27 Mart Dünya Tiyatro Günü olarak kutlanmaktadır. Biz de öğrencilerimizi Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezinde gerçekleştirilen "Alice Harikalar Diyarında" adlı müzikal tiyatro gösterisine götürdük.

Mrt

Öğrencilerin yeteneklerini erken yaşta keşfetmek çok önemlidir. Öğrencilerimizin müzikle uygulamalı şekilde tanışması amacıyla çeşitli müzik aletleri satın alınarak bir müzik köşesi oluşturulmuştur. Öğretmen ve öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Mrt

Çanakkale Zaferimizin 108. yılı okul bahçesinde yapılan törenle kutlandı. Başta Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyoruz.

Mrt

2/A, 2/B, 2/N ve 2/O sınıflarımız Bornova Belediyesinin de desteğiyle ata tohumu ekimi gerçekleştirmiştir. Saksılara ekilen tohumlar fidan haline geldiğinde okulumuz bahçesinde hazırlanan bölümlere öğrencilerimizle birlikte ekilecektir.

Mrt

İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 102. yılı kutlandı ve milli şair Mehmet Akif ERSOY anıldı.

Mrt

Her yıl Mart ayının ilk haftası 1-7 Mart arası Yeşilay Haftası olarak kutlanmaktadır. 1 hafta boyunca düzenlenen etkinliklerle içki ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan kurtulmak için zararları anlatılarak toplumda bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır. Biz de okulumuzda yeşilay haftasını kutladık ve bir program gerçekleştirdik.

Mrt

İzmir 25. Kitap Fuarı Gaziemir Fuar Alanında 11-19 Mart 2023 tarihleri arasında düzenlenecektir.

Mrt

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Öz Bakış" adlı özel eğitim ve rehberlik konulu derginin 3. sayısı yayınlanmıştır. Aşağıdaki bağlantıdan dergiye ulaşabilirsiniz.

 

 

Şbt

Okulumuz öğrencilerinin başlatmış olduğu "Mavi Kapak Kampanyası" sayesinde ikinci tekerlekli sandalye alınarak deprem bölgesinde ihtiyaç sahibi olan kişiye ulaştırılmıştır. Dedetorun Mavikapak olarak öğrencilerimize bir de teşekkür videosu gönderilmiştir. Bu süreçte ücretsiz kargo desteği sağlayan Atakan Bey'e de teşekkür ederiz. Öğretmenimiz Fatma ERKÖK, Atakan Bey'in de katkısı ile öğrencilerimizi geziyle ödüllendirmiştir. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi bu duyarlı çalışmalarından ötürü tebrik ederiz.

Ock

Okulumuz 4-H sınıfının Sosyal Bilgiler dersindeki "Farkındayım, Farklılıklara Saygılıyım" konusu işlendiği sırada "Mavi Kapak Kampanyası" fikri ortaya çıkmıştır. Öğrencilerimiz 21500 adet kapak toplayarak bu konuda proje yürüten kişilere ulaştırmıştır. Böylece okulumuz adına gönderilen kapaklarla bir engelli kızımıza tekerlikli sandalye alınarak teslim edilmiştir. Bu güzel kampanya projesini organize eden ve emek veren öğretmenlerimiz Fatma ERKÖK, Havva AYDIN, Hale BOZDAĞ, Nihal SEVİL ve Gamze ÖZYAKI'ya, öğrencilerimize ve aracılık eden diğer kişilere teşekkür ederiz.

Ock

3-C ve 3-K sınıfı öğrencilerimiz Çiğli Astronomi Havacılık ve Uzay Kampüsü'ne gezi gerçekleştirmiştir.

Ock

2-H sınıfı öğrencilerimiz, öğretmenleri Ülker GÜLÜMSER koordinatörlüğünde öğrenci ve velilere tiyatro gösterileri yapmıştır. Öğretmenimize, öğrencilere ve emeği geçen velilerimize teşekkür ederiz.

Ock

Anasınıfı öğrencilerimiz sinema gezisine götürülmüştür.

Ara

Tutum, Yatırım ve Yerli Malları Haftası (12-18 Aralık)

Haftanın amacı, yerli tüketimin bilinçli olarak artmasıdır. Bu hafta süresince tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve ''yerli malı kullanmanın önemi'' vurgulanır. İnsanların parasını, malını, eşyalarını, zamanını ve sağlığını gerektirdiği gibi korumak ve dikkatli kullanmasına tutumlu olmak denir. İhtiyaçlara harcandıktan sonra artakalan para ile yatırım yapmanın önemi üzerinde durulur. Tüketilecek ürünlerin ülkede üretilen ürünlerden seçilmesinin gerekliliği anlatılır. Bu şekilde ülkenin zenginliklerinin artması amaçlanmaktadır. Ayrıca bilinçli tüketicilik konuları üzerinde durulur.

Okullarda 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan bu haftada tutum, yatırım ve Türk malları hakkında bilgi verilir. Şiirler okunur, konuşmalar yapılır, skeçler ve oyunlar oynanır.

 

Bu kapsamda okulumuzda da çeşitli etkinliklerle yerli malı haftası kutlanmıştır.

Kas

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 84. yıl dönümü dolayısıyla okulumuz bahçesinde anma töreni düzenlenmiştir.

Kas

Atatürk'ü Anma Haftası nedeniyle 4-G ve 4-A sınıfı, Ata'sının en sevdiği çiçek olan kasımpatıları ekerek sundu.

Kas

Cumhuriyetimizin 99.yıl dönümünü okulumuzda yapmış olduğumuz programla coşkuyla kutladık. Programda emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize, bize eşlik eden misafirlerimize teşekkür ederiz.

YAŞASIN CUMHURİYET!

Haz

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı bilgi yarışmamızı gerçekleştirdik. 4. sınıf öğrencilerinin katıldığı yarışmada 4/H sınıfı birinci, 4/B sınıfı ikinci, 4/D ve 4/E sınıfları üçüncü olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder, yarışmada emeği geçen öğretmenlerimize de teşekkür ederiz. 

May

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenimizi okulumuz bahçesinde coşkuyla gerçekleştirdik. Ayrıca "Bahar Şenlikleri" kapsamındaki sportif yarışmalarda dereceye giren öğrencilere tören sonunda ödülleri verildi. Programda emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

May

Okulumuzda Engelliler Haftası kutlandı ve öğrencilerimizde farkındalık oluşturuldu. Pano çalışması yapıldı ve 2-L sınıfının hazırlamış olduğu çalışmalar öğrencilere izletildi.

Nis

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 102. yılı okulumuz bahçesinde yapılan törende coşkuyla kutlandı. Ayrıca 23 Nisan etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Törende emeği geçen öğretmenlere ve öğrencilere, yoğun katılımla izlemeye gelen velilerimize teşekkür ederiz.

Nis

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünce her yıl düzenlenen "İzmir İnternet Haftası" etkinlikleri kapsamında okulumuz psikolojik danışmanı Hüseyin HACIOSMANOĞLU tarafından öğrencilerimize "İnternet, Ağlar ve İlgili Meslekler" konulu seminer yapılmış ve ayrıca pano hazırlanmıştır

Mrt

Çanakkale Zaferinin 107. yılı okulumuzda yapılan programla kutlandı. Başta Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyoruz.

Mrt

Okulumuz çok amaçlı salonunda 17.03.2022 tarihinde Kızılay kan bağışı yapılmaktadır. Kan vermek isteyen vatandaşlarımızı okulumuza bekleriz.

Ock

Bakanlığımızın Temel Egitim Genel Müdürlüğü ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES) kapsamında okulumuzda uygulanan "BENİM OYUN SANDIĞIM" projesi kapsamında 7 Türk  6 Suriyeli geçici sığınmacı öğrencimize oyun sandıkları teslim edilerek proje çalışmasına başlanmıştır.

Ock

Okulumuz psikolojik danışmanları Zeynep TELLİ ve Hüseyin HACIOSMANOĞLU tarafından 1. ve 2. sınıf öğrenci velilerine "İhmal ve İstismar" konusunda seminer verilmiştir.

Ock

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bilim ve sanat merkezlerine (BİLSEM) alınacak özel yetenekli öğrencileri belirlemek üzere 2021-2022 eğitim öğretim yılında yapılacak olan öğrenci tanılama ve yerleştirme sürecine ait kılavuz yayımlanmıştır.

Öğrenci seçimleri 1, 2, 3 ve 4. sınıf seviyelerinde sınıf öğretmenleri tarafından yetenek alanlarına göre aday gösterilen öğrenciler arasından yapılacak.

Öğrencilerin yetenek alanlarına göre aday gösterilme işlemleri 10-21 Ocak 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kılavuz ve açıklama videoları için TIKLAYINIZ

 

BİLSEM öğrenci seçim süreci iş ve işlemler hakkında okulumuz psikolojik danışmanları tarafından sınıf öğretmenlerine 6 Ocak 2022 tarihinde bilgilendirme semineri yapılmıştır.

Ara

Çevre,Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın Sıfır Atık Projesi kapsamında okulumuzda Atık Toplama Ekipmanları kurulmuştur. Toplanan atıklar Bornova Belediyesi Atık Toplama Birimi tarafından teslim alınmıştır. Bu sayede okulumuza T.C. İzmir Valiliği ÇevreŞehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından "Sıfır Atık Belgesi" verilmesi uygun görülmüştür.

Ara

26-28 Kasım 2021 tarihlerinde İstanbul'da yapılan Türkiye Artistik Jimnastik Şampiyonası'nda 10 farklı ilden gelen sporcuların yarıştığı turnuvada okulumuz 4-C sınıfı öğrencisi Lucas Berk KUNALP, İzmir ilini temsilen turnuvaya katılmış ve Şavkar takımının sporcusu olarak Türkiye 1.si olmuştur.

Ara

Geleceğin Yazarları Fabl Yarışması'nda dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verildi.

Kas

Okulumuzda 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı yapılmıştır. Programda öğretmen konuşmaları ve öğrenci şiirleri yer almış, Okul Müdürü Emin AKÇAKAYA tarafından emekli öğretmenimiz Nuray BUDAK'a hediye ve çiçek verilmiştir.

Ayrıca "Geleceğin Yazarları" şiir yarışmasında okulumuzda dereceye giren öğrencilere madalya ödülleri verilmiştir.

Kas

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından toplumda diyabet farkındalığını arttırarak, gelecek nesilleri diyabetten korumayı ve tanı alan hastalara sunulan diyabet bakım kalitesinin yükseltilmesini, komplikasyonların ve diyabete bağlı ölümlerin azaltılmasını amaçlayan  "Türkiye Diyabet Programı"  uygulanmaktadır.

Ayrıca Diyabetin önlenmesinde önemli yer tutan sağlıklı kilonun korunması için sağlıklı beslenme ve fizksel aktivitenin artırılması için Yetişkinlerde ve Çocukluk Çağı Obezitesinin Önlenmesi ve Fiziksel Aktivite Eylem Planı 2019-2023 tüm paydaşlarla birlikte  uygulanmaktadır.

Bilgi metni

Kas

Okulumuz Psikolojik Danışmanlarından Zeynep TELLİ, Hüseyin HACIOSMANOĞLU ve Begüm ERDOĞMUŞ 1. ve 2. sınıflara "Snellen Göz Tarama" testi uygulamıştır. Çalışma sonrası gözlerinde sorun olabileceği düşünülen öğrencilerin velilerine bilgi verilmiştir.

Kas

Okulumuzda kızılay haftasını kutladık. Kızılay gönüllüleri, öğrencilerimize bilgilendirme  ve etkinlik çalışmaları yaptılar.

Ekm

Cumhuriyetimizin 98.yıl dönümünü okulumuzda yapmış olduğumuz programla coşkuyla kutladık. Programda emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize, bize eşlik eden misafirlerimize teşekkür ederiz.

YAŞASIN CUMHURİYET!

 

Ekm

Okulumuzda Kızılay Kan Bağışı organizasyonu düzenlenmiştir. Yüksek katılım sağlayan velilerimize bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Ekm

Okulumuz Psikolojik Danışmanlarından Zeynep TELLİ tarafından, okulumuz konferans salonunda 2.sınıf ve anasınıfı velilerine yönelik "Anne-Baba Tutumları ve Çocuğa Etkileri" konulu seminer yapılmıştır.

Ekm

Bornova İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından "Gıda Güvenliği ve Hijyen" protokolü çerçevesinde 04.10.2021 tarihinde okulumuzda "Yeterli ve Dengeli Beslenme" konulu seminer verilmiştir.

Eyl

Tam zamanlı yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerimiz, okula kavuşma sevinci içerisinde İlköğretim Haftası'nı okulumuz bahçesinde yapılan programda coşkuyla kutladılar.

Eyl

Mesleki çalışmalar kapsamında okul psikolojik danışmanlarından Hüseyin HACIOSMANOĞLU "Salgın Hastalık Sonrası Psikososyal Destek ve Salgın Hastalık Psikoeğitim Programlarının Tanıtılması", Zeynep TELLİ "Covid-19 Salgın Sürecinde Önleyici Tedbirlerin Alınması" konularında öğretmenlerimize seminer vermişlerdir. Böylece salgın hastalık konusunda okulda alınacak önlemler ve sınıf öğretmenlerinin öğrencilere uygulayacağı psikoeğitim programları konusunda öğretmenler bilgilendirildi.

Tem

Okulumuz 1. ve 2. sınıf öğrencilerine İzmir Valiliği tarafından deprem ve afet bilinci kazandırma kapsamında hazırlanan "3'lü Deprem Setleri" Sayın Valimiz Yavuz Selim KÖŞGER, Sayın Kaymakamımız Fatih GENEL, İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Ömer YAHŞİ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet YİĞİT, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kadir KADIOĞLU ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü İsmail ÇELİK'in katılımlarıyla 29/06/2021 tarihinde dağıtımı yapılmıştır.